SIP TEHNOLOOGIA FAQ - MIS ON SIP? MAJAD KONTAKT


Sip paneel on struktuurselt soojustatud ehituspaneel, 1250x2500mm standard mis on suure jõudlusega, väga tugev, energiasäästlik eelsoojustatud paneel. Koosneb siis väline OSB, sisemine soojutus EPS,  sisemine OSB kokku liim-pressitud. Materjal lõigatakse vastavalt mõõtu või valmistatakse erikujuga. Just nii nagu vaja.

Mida saab ehitada SIP paneelidest?
Kõike saab ehitada, alates puukuurist kuni korterelamuni.
Sip paneelide jaotuvad: põrand, vahesein, välissein, vahelagi, katuse paneel – vastavaks otstarbeks toodetakse vajalikke tehniliste omadustega Sip paneel.

Palju SIP paneel maksab?
Sip paneele on erinevaid tüüpe ja erinevate tehniliste omadustega. Vaheseintest lõpetades katuse paneelidega. Nt vaheseintes saab kasutada 8mm paksust OSBd, põrandates kasutatakse 22mm OSBd jne. Samuti on vastavalt kasutusele ka erinev soojustuse paksus. Tegelik SIP ㎡ hind sõltub projekti keerukusest. Sip paneele kasutades võidate ehituse ajas kuni 50%, tööjõu kulus kuni 60%. Analoogse soojustatud ehitise hinnas ca 30%, kuid jällegi kõik taandub projekti keerukusele.
Küsi pakkumist ja me vastame info@sipelement.eu

Kas ma saan ka ise neist ehitada?
Jah saab. Igale kliendile saame pakkuda tuge isetegevusel või võime pakkuda ehitusteenust.

Kas SIP paneelidega saab renoveerida olemasolevat?
Jah muidugi, sõltuvalt vajadustele suudame toota ka erilahendustega SIP paneele. Seespoolse viimistlusega või tulekindlaid paneele.

Kui tulekindel on SIP paneel?
Sip paneeli katab kahelt poolt OSB plaat. OSB plaat ei põle, vaid hõõgub lahtise tulekorral.  EPS Sip paneeli sees samuti ei põle lahtise leegiga, vaid sulab. Seega on SIP paneel tulekindlam kui tavaline puitkonstruktsioon ja halb tule edasijuhtija. SIP paneelidest valmistatud maja on väga õhutihe, mis oma korda takistab tulel edasi levida – puudub vajalik hapnik tule levikuks.

Kas meie majad on aastaringseks kasutamiseks mõeldud?
Kõik meie hooned on ehitatud SIP paneelidega ja on aastaringi kasutatavad. Majad on väga energiasäästlikud ja madalate küttekuludega.

Kas majad vajavad vundamenti?
Majad ei vaja vundamenti, piisab vaid ehitusplokkidest millele maja tõsta.Pehmemate pinnaste puhul vajalik täita ehitusplokkide alus killustikuga. Võimalus on ka kruvivundamendile asetada majad.

Millist EPS-i kasutatakse soojustuseks?
EPS, SIP paneelis sees kasutame Eesti toojate toodangut. EPS on 98% õhutihe mis annab parema U- (soojusjuhtivuse) väärtused.

Millised U- väärtused on teie paneelidel?
Meie standard seinapaneelid võivad saavutada väärtused vahemikus 0,23 kuni 0,12 ilma täiendava isolatsioonita. Kõik sõltub paneeli soojustuse paksusest.

Kui hästi või halvasti SIP paneel heli juhib?
Kuna SIP paneel on 98% õhutihe siis, juhib heli väga halvasti. Ja on tõenäoliselt parim materjal millest helikindlamat asja ehitada.

Mis on SIP paneelide eelised?
Parema soojustuse ja õhutihedusega materjal, kui miski teine analoogse paksusega ja ka samas soodne.
Võrdväärse soojustusega õhem sein tagab lisa ㎡ ja ehitis on konstruktsioonilt tugevam 2-3 korda tavalisest puitsõrestik ehitisest.
Ehituskiirus ja keskkonnasäästlikus tagab kokkuhoiu erinevalt muudest materjalidest.

 

MAJAD

Kas meie majad on aastaringseks kasutamiseks mõeldud?
Kõik meie hooned on ehitatud SIP paneelidega ja on aastaringi kasutatavad. Majad on väga energiasäästlikud ja madalate küttekuludega.

Kas majad vajavad vundamenti?
Majad ei vaja vundamenti, piisab vaid ehitusplokkidest, millele maja tõsta. Pehmemate pinnaste puhul vajalik täita ehitusplokkide alus killustikuga. Võimalus on ka kruvivundamendile asetada majad.

Kas on vaja ehitusluba?
Majad mis on 20㎡ ei vaja ehitusluba ega ka projekti, piisab vaid kohalikus omavalitsuses teha teatis hoone püstitamiseks. Maapiirkondades ehk suurematel kruntidel ei ole vaja ka teatise esitamist.

Kas transport on maja hinnas sees?
Ei ole, lisandub vastavalt vahemaale.

Kas ma saan oma projekti järgi maja tellida?
Saab ikka.

Kui suure maja võin teilt tellida?
Mida suurem seda parem.